Tag : „Њујорк тајмс“

Вести Свет Слајдер

„Њујорк тајмс“ првпат поддржа двајца кандидати за претседателска номинација

Слободен печат
Американскиот весник „Њујорк тајмс“ вчера ги поддржа сенаторките Ејми Клобучар и Елизабет Ворен за демократската претседателска номинација. Тоа е првпат весникот да избере два кандидата....