• челси

Официјално: Тосин Адарабиојо од Фулам во одбраната на Челси

Реконструкцијата во фудбалскиот клуб Челси започна со назначувањето на Енцо Мареска за менаџер, а најавени се и првите засилувања. Поранешниот дефанзивец на Фулам, Тосин Адарабиојо е нов член на лондонските „сини“, а соработката е договорена на четири години. Тој ќе се приклучи на тимот на крајот на месецот кога му истекува договорот со Фулам, па …

Официјално: Тосин Адарабиојо од Фулам во одбраната на Челси Read More »