• тео ернандез

Веќе почнаа шпекулациите како ќе изгледа Њукасл идната сезона: Халанд, Навас, Бејл, Кунде…

Навивачите на Њукасл деновите се најсреќни фанови на светот бидејќи нивниот клуб преку ноќ стана најбогат спортски колектив на светот. Причината за тоа е што нов сопственик е саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман. Тоа претставуваше знак за анлгиските медиуми да започнат со проекциите на екипата на Њукасл за следната сезона. Медиумите се пореални од навивачите …

Веќе почнаа шпекулациите како ќе изгледа Њукасл идната сезона: Халанд, Навас, Бејл, Кунде… Read More »