• талат џафери

Џафери на Третиот самит на дијаспората во Тирана

Претседателот на Собранието Талат Џафери по покана на премиерот на Република Албанија, Еди Рама, денеска ќе учествува на Третиот самит на дијаспората, што ќе се одржи во Тирана. Џафери, како што е најавено, ќе се обрати пред присутните на Пленарната сесија, а на Самитот ќе учествуваат државници и политички лидери од државава, Албанија, Косово, како …

Џафери на Третиот самит на дијаспората во Тирана Read More »