• останато

ФОТО | Скандал на Ролан Гарос: Девојка се врзала за мрежата со порака „Ни остануваат уште 1028 дена“

Тенискиот натпревар меѓу Марин Чилиќ и Каспер Руд, за време на тенискиот турнир Ролан Гарос, беше прекинат поради несекојдневна ситуација. Имено, девојка истрчала на теренот и се врзала за мрежата, носејќи маица со натпис „Ни остануваат уште 1028 дена“. Се работи за борка за заштита на животната средина, а против глобалното затоплување. pic.twitter.com/4KNBNIY7RC — doublefault28 …

ФОТО | Скандал на Ролан Гарос: Девојка се врзала за мрежата со порака „Ни остануваат уште 1028 дена“ Read More »