• катица јанева

Камчев бара 1,5 милиони евра од Боки 13, Јанева и државата

Бизнисменот Орце Камчев бара Бојан Јовановски, Катица Јанева и државата да му надоместат 1,5 милион евра, поради што ги тужи пред Граѓанскиот суд, објави „Фокус“. Тој ги бара парите кои наводно им ги дал на осудените во “Рекет”, иако додека траеше кривичната постапка, бизнисменот немаше статус на оштетен, туку на сведок. Според адвокатите вклучени во …

Камчев бара 1,5 милиони евра од Боки 13, Јанева и државата Read More »