• казахстан

Казахстан по чудо во Љубљана, за Италија ќе биде доволен и бод во Леверкузен

Денеска ќе дознаеме уште неколку учесници на Европското првенство 2024, меѓу нив може да биде и фудбалската репрезентација на Италија од квалификациската група „Ц“ во која настапува и Македонија. Поради воената состојба во својата земја, Украина ги игра домашните натпревари ги игра на неутрален терен, овојпат од 20.45 часот во германскиот Леверкузен ќе игра против …

Казахстан по чудо во Љубљана, за Италија ќе биде доволен и бод во Леверкузен Read More »