• загинат пешак

Нова трагедија на скопските улици, возач со „Ауди“ прегази пешак во Ѓорче Петров

Човек загина вечерва кај општината Ѓорче Петров, откако во него удрил автомобил, соопштија од МВР за МИА. – Пријавено е дека кај Општина Ѓорче Петров, патничко моторно возило „Ауди” удрило пешак. Пешакот починал, велат од МВР. Нивна екипа е упатена на лице место. Засега нема информации за возраста на загинатиот, како ни за околностите под …

Нова трагедија на скопските улици, возач со „Ауди“ прегази пешак во Ѓорче Петров Read More »