Србија со нови 292 случаи на коронавирус, седум лица починаа

Според најновите информации на српското министерство за здравство до 15 часот денеска, во Србија се забележани 292 нови случаи на коронавирус, со што бројот на заболени се искачи на 2.200.

Од последниот извештај до 15 часот се тестирани 1.192 лица, од кои 292 биле позитивни. Хоспитализирани се 1.197 пациенти, а на респиратор се 101 пациент.

Бројот на починати во земјата исто така се зголеми со седум нови жртви, три мажи и четири жени, така што вкупно тој број сега изнесува 58.

Прочитајте и...  УХМР најавува пороен дожд и грмежи во попладневните часови

Прочитај повеќе

Полицајка од Куманово опомената за своето недолично однесување, возела со нозете кренати на волан

Слободен печат

Зекири: СДСМ сака брзи избори на кои ќе учествуваат сите политички чинители

Слободен печат

Синоличка: Инаетот на мнозинството ќе го сотре и најсовесниот граѓанин

Слободен печат

Нови правила и за капење во базени во Грција и за лежење покрај море, ова е задолжително летово

Слободен печат

Министерство за правда: Истрагата за смртта на Џорџ Флојд е „главен приоритет” (ВИДЕО)

МИА Агенција

Јанушев: СДСМ роковите за избори ги вади од ракав

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Проба за протест“ на партијата на премиерот Курти во Приштина

МИА Агенција

Франција наскоро целосно ќе излезе од мерките на изолација

МИА Агенција

Едуар Филип: Одлуката за отворање на надворешните граници на ЕУ по 15 јуни

МИА Агенција

Бебе позитивно на ковид-19 со специјален лет префрлено на клиника во Швајцарија

Слободен печат

СДСМ: Чулев со невистини се обидува да ја вознемирува јавноста

Слободен печат

Агенција за национална безбедност: Немаме опрема за прислушување, УБК замина во историјата

Слободен печат