Србија денеска доби уште 11.700 дози вакцини од Фајзер

Во српскиот Институт „Торлак“ денеска стигнаа уште 11.700 дози од вакцината на Фајзер, пренесува Блиц.рс

– Во наредните две недели се очекува да почнат да стигнуваат меѓу 10.000 и 20.000 од оваа вакцина неделно, вели изворот на Блиц и додава дека на 15 февруари се очекуваат уште 41.000 дози од вакцината на Фајзер.

– На состанок со луѓе од тимот кој се занимава со оваа тема претседателот на Србија, Александар Вучиќ и соопшти на премиерката Ана Брнабиќ и соработниците дека во наредните 24 часа очекуваат позитивно изненадување кое се однесува на набавката на вакцини, заклучува изворот на Блиц.рс.

Извор: Блиц.рс

Прочитајте и...  Километарски колони на Плетвар, превртено тешко товарно возило кај Топлица

Поврзани вести

ВИДЕО+ФОТО I  Руски дипломати ја напуштија Северна Кореја туркајќи вагонче од воз

Слободен печат

ВИДЕО: Воздушниот напад на Бајден врз Сирија – симболичен гест, вовед во војна или нешто друго?

Слободен печат

Родителите на исчезнатите млади момчиња апелираат до Вучиќ да не објавува фотографии и снимки од монструозните убиства на кланот на Веља Невоља

Слободен печат

ВИДЕО | Забавата поради која Неделковски и Пандов завршија во полиција

Слободен печат

Маричиќ потврди дека Русковска е обвинителот со кој се сретнал во петокот

Слободен печат

Амбасадорот Коснет ја потврди поддршката на САД за ЕУ ​​во дијалогот Белград-Приштина

Слободен печат

Остави Коментар