Советот на амбасадори повикува да им се помогне на погодените од земјотресот

Совет на амбасадори / фото: 360 степени

Советот на амбасадори ги повикува граѓаните, согласно нивните можности во овие тешки денови за жителите на погодените региони на Турција и Сирија од катастрофалниот земјотрес, да придонесат за санирање на ова тешка состојба.

„Советот на амбасадори со длабока тага и жалост ја прими веста за катастрофалниот земјотрес кој тешко погоди некои делови на Турција и Сирија каде што има неколку илјади загинати и повредени луѓе. По повод овој трагичен настан Совет на амбасадори ја дели болката со семејствата на загинатите и им изразува длабоко, а на повредените им посакува брзо оздравување“, пишува во соопштението од Советот на амбасадори.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот