6.8 C
Скопје

Сообраќајка во близина на Демир Хисар, двајца тешко повредени

На 30.08.2019 во 19.55 часот на местото викано „Прибилечки кривини“, атар на с.Прибилци, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „југо“ со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Ј.(53) од с.Сладуево и патничко моторно возило „мерцедес“, со битолски регистарски ознаки, управувано од П.Ј.(41) од с.Вирово – Демир Хисар.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле М.Ј. и неговиот сопатник М.С.(27), по што биле пренесени во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид од екипа на Полициската станица Демир Хисар, се наведува во дневниот билтен на МВР.

Прочитајте и...  Притвор за осомничено лице за недозволена трговија со марихуана

Поврзани вести

Двајца скопјани украделе злато, лаптопи, бела техника од семејна куќа во Идризово

Слободен печат

Гевгеличанец од крим техника украл марихуана која требало да се вештачи

Слободен печат

Татко ја спасил ќерката од зетот кој со нож ја касапел сопругата

Слободен печат

Приведен крадец, украденото вратено на сопственикот

Слободен печат

Агресивен пациент: Интревенирале полицајци опремени во заштитна облека

Слободен печат

Страотна сообраќајка кај Струмица, две лица пренесени на Клинички во Скопје 

Слободен печат

Остави Коментар