Словенија има нова ѕвезда во НБА

ФОТО: Принтскрин

Тимот на Денвер стигна до нова победа во НБА-лигата, совладувајќи го Хјустон со 120-100, во натпревар кој го одбележа потегот на словенечкиот репрезентативец Влатко Чанчар.

Крилото на Денвер на крајот на првата четвртина „полета“ речиси од линијата за слободни фрлања за голема атракција.

Видео на денот