27.8 C
Скопје

Скопјанец ја бара малолетната ќерката (15) – побегнала кај постар гевгеличанец

Ноќеска по полноќ во Полициската станица Кисела Вода, А.П.(38) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка М.П.(15).

Според пријавителот, неговата ќерка најверојатно се наоѓа кај М.Г.(18) во Гевгелија.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Поврзани вести

Штипјанец пронајден мртов во близина на селото Чардаклија

Слободен печат

Приведен дилер од Битола, пронајдени кокаин и марихуана

Слободен печат

Кривична пријава за жител на село Теарце поради закана кон новинари

Слободен печат

Возач на мопед повреден во сообраќајка во Неготино

Слободен печат

319 санкционирани возачи во Скопје, 83 за брзо возење

Слободен печат

Жител на Дебар тешко ранет со огнено оружје

Слободен печат

Остави Коментар