СИТЕ ПОГЛЕДИ КОН МИРКА: Еве колку чини фустанот кој го носеше сопругата на Роже

Мирка Федерер навиваше за својот сопруг во финалето на Вимблдон, а огромно внимание привлече со својот моден избор.

Мирка е мајка на четири деца, кои ги има добиено во бракот со Роже Федерер. Нејзиниот едноставен цветен фустан привлече многу внимание, бидејќи успеа да добие ефективен изглед без разголеност и деколте.

Според разбирачите на мдоата, овој фустан чини 980 евра, а на попуст може да се најде и за 680 евра.

мирка федерер
Фото Профимедиа
Прочитајте и...  Вистинска магија додека се движите: Здолништата со реси се враќаат во мода!

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат