Син на познат водител во Србија уапсен за поседување 500 грама марихуана

Марихуана / Фото: МВР Србија

Арсен Аџимовиќ (40), син на Драшко Аќимовиќ, познат естраден новинар, публицист и автор на ТВ-емисијата „Под сјајот на ѕвездите“, вечерва беше уапсен за поседување 500 грама марихуана.

Полицијата упадна во неговиот стан во Бањица со кршење на вратата, а по претресот пронајдени се околу 500 грама дрога, која најверојатно била подготвена за препродажба, пишува „Ало“.

Аќимовиќ бил однесен во полициска станица под сомнение за трговија со дрога.

Како што се дознава, тој во полиција изјавил дека поседувал марихуана наводно за лична употреба.

Му беше одредена мерка притвор до 48 часа во полициска станица, по што ќе биде изведен на распит кај обвинителот.

Видео на денот