Силен земјотрес почуствуван во Корча (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

Силен земјотрес почуствуван во Корча (ВИДЕО)

Земјотресот бил со јачина од 4,4 степени, со епицентар 10 километри југоисточно од Билишта

Силeн земјотрес бил почувствуван попладнево во албанскиот град Корча и околните области.

Според Европскиот центар за сеизмологија, земјотресот бил со јачина од 4,4 степени, со епицентар 10 километри југоисточно од Билишта.

По првиот земјотрес, проследи уште еден послаб земјотрес со јачина 3,4 степени. Нема информации за материјална штета или повредени лица, јавува албанската телевизија А2.

Балканвеб објави и видео на кое се гледаат жителите од Корча како трчаат надвор од нивните домови.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close