Шеста рунда, нема заразени во Премиер лигата

Беа тестирани 1.195 играчи, членови на стручните штабови и вработени во клубот, никој од нив не беше позитивен.

Официјално после шестата рунда на тестирања на коронавирус, нема нови случаи на заразени во Премиер лигата.

Нов круг на тестирања, шести откако играчите започнаа со тренинзи, се реализираше на 4 и 5 јуни.

Резултатите пристигнаа во саботата и Премиерлигата потврди дека нема нови случаи на заразени во најсилното англиско првенство.

Беа тестирани 1.195 играчи, членови на стручните штабови и вработени во клубот, никој од нив не беше позитивен.

Тестирања на коронавирус во Премиер лигата –
1. рунда (17-18 мај) 748 тестирани, шест позитивни од три клубови
2. рунда (19-22 мај) 996 тестирани, двајца позитивни од два клубови
3. рунда (25-26 мај) 1008 тестирани, четири позитивни од два клубови
4. рунда (28-29 мај) 1130 тестирани, без позитивни случаи
5. рунда (1-2 јуни) 1197 тестирани, еден позитивен

Прочитајте и...  Ракометот стана здодевен: Врвните тренери против правилото „7 на 6“!

Според најавите оваа сезона во Премиер лигата продолжува на 17 јуни, кога ќе се играат два претходно одложени натпревари. Мечевите од 29 коло ќе бидат на програмата од 19 до 21 јуни.

Прочитај повеќе

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат

Македонија нема да игра на ракометниот Мундијал, ракометарите не добија вајлд-карта

Слободен печат

Кај Федерер ги истакнуваат само квалитетите, а кај Новак само маните

Слободен печат

Барселона го потврди трансферот на Калатес

Слободен печат

Голем удар за шпанските екипи, стоп за обложувалниците

Слободен печат