Сергеј Трифуновиќ на „Олд трафорд“ ја пееше химната на Ливерпул (ВИДЕО)

Српскиот актер вчера го бодреше својот омилен тим Партизан на гостувањето кај Манчестер јунајтед во рамките на Лигата на Европа.

Тој во еден момент од средбата направи несекојдневен потег, добро расположен почна да ја пее химната на Ливерпул „You’ll never walk alone“. Манчестер јунајтед и Ливерпул се двете најтрофејни екипи и најголеми ривали во Англија.


Иако ја пееше химната на најголемиот ривал, навивачите на Манчестер јунајтед не му се налутија на Трифуновиќ, дури и ги насмеа двајцата фанови на домашниот тим но и поголема група која средбата ја гледаше од ВИП ложите на „Олд трафорд“.

Прочитајте и...  Познат датумот за продолжување на Премиер лигата!

Прочитај повеќе

Чурлинов со нов настап, Штутгарт повторно во трка за Бундеслигата

Слободен печат

Лотито среќен, повторно сонува шампионска титула!

Слободен печат

Силва: Мислам дека нашата борба би била историска! (ФОТО)

Слободен печат

Охридските „гладијатори“ ќе аплицираат за учество во Европа

Слободен печат

Македонците во Серија А наскоро на фудбалските терени

Слободен печат

Наместо во пензија, Лук Абало за „бум“ на ракометниот пазар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шаркоски: Наше е да се спремиме, Работнички добро почна со новиот тренер

„Карамелите“ ќе купувaат од Интер!?

Слободен печат

„Комити“: Дајте ни лиценца, играме на најубав стадион на Балканот!

Слободен печат

И не е така лошо да се биде резерва на Реал (ВИДЕО)

Слободен печат

Познат датумот за продолжување на Премиер лигата!

Слободен печат

Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Слободен печат