Се зачади во косовското собрание: Претседателката ги опомена пратениците да не пушат на седница

Претседателката на собранието на Косово, Вјоса Османи, ги предупреди пратениците да не пушат цигари внатре во Собранието. Во еден момент таа забележа чад и ги предупреди.

– Се гледа чад дека доаѓа од позадината на салата, го кршите Законот против пушење. Инспекторатот при Министерството за здравство ќе го проследи ова кршење и ќе ги изрече заслушените казни. Пратениците се известени за тоа, рече таа.

Пред неколку месеци, камерите го фатија пратеникот на ААК, Даут Харадинај, како пуши во салата во близина на главната сала на собранието. Тој потоа се извини, велејќи дека сите пратеници го прават тоа, пренесува „Косово онлајн“.

Прочитајте и...  Николоски од Прилеп: ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи увоз додека не се откупи домашниот тутун

Прочитај повеќе

Шекеринска од Дебар: Минималната плата ќе биде 20.000 денари

Слободен печат

Силјановска – Давкова: Нема самопочит, без почит кон предците, кон историјата, нема дрво без корен

Слободен печат

Мицкоски: Се пријавувам да бидам првиот кандидат за ветинг на македонската политичка сцена

Слободен печат

Спасовски: Народот ги виде Скопје 2014 во стиропор и ВМРО-ДПМНЕ во криминал и веќе избра сигурна иднина и пари кај граѓаните

Слободен печат

Вучиќ ја пофали Македонија дека чесно тестирала и се пофали дека Србија направила најмногу тестови во регионот

Слободен печат

Ахмети од Кичево: Македонија се гордее со Мајка Тереза, ќе се гордее и со премиерот Албанец

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Силен и пороен дожд поплави улици во Битола (ВИДЕО)

Слободен печат

Денес е најлошиот ден од почетокот на пандемијата во светот, новозаразени има преку 200 илјади

Слободен печат

Заев: Ги отворивме вратите кон ЕУ и НАТО, со обезбеден идентитет и со признат јазик

Слободен печат

Филипче: Ќе почнеме со изградба на Клинички центар, првиот блок ќе биде готов за четири години

Слободен печат

Силјановска покажа како се „денса“: Треска на саботната вечер (ВИДЕО)

Слободен печат

Најмалку 43 убиени во судири во Јужен Судан, украдени и десетици говеда

Слободен печат