Се огласи Цеца откако беше снимена како оди на преглед во болница (ФОТО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ (46) пред неколку дена во попладневните часови го посетила клиничкиот центар на Србија.

Фолк-дивата била „фатена“ од папараците, а друштво и правел нејзиниот зет Предраг со кого ја посетиле клиниката ОРЛ. Цеца цело време разговарала на телефон, а внатре се задржала нешто повеќе од половина час.

Фото: Принтскрин

Цеца во болницата била без шминка и фризура, носејќи големи очила за сонце кои и го сокриваа лицето. Веднаш по прегледот, таа се вратила во својата куќа на Дедиње.

Во желба папараците да дознаат зошто е на клиниката, Цеца само им кренала рака, давајќи им знак дека се е во ред.

– Тоа беше минатата недела. Нема паника. Имав воспаление на грлото, сега се е во ред – рекла Цеца за српски Телеграф.

Прочитајте и...  Филипче: Болницата во Кавадарци пример за одговорно работење (ФОТО)

Дека се е во ред, говори и тоа што таа вечерва ќе пее на една прослава, а во сабота има голем концерт во Виена.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат