Сашко Коцев со фотографија ја одбележа 9-тата годишнина од бракот со сопругата

Сашко Коцев ја објави неговата омилена фотогрфија од свадбата / Фото: Сашко Коцев, Фејсбук

Сашко Коцев денеска прослави 9 години од брак со својата сакана сопруга Смиљана Бундовска и по тој повод објави на својот фејсбук профил фотографија од нивната свадба и на тој начин ја одбележа нивната годишнина.

Пред 9 години, ова време веќе ја врзував краватата“, напиша на својот Фесјбук профил Сашко Коцев во описот на омилената фотографија од неговата свадба.

Актерот и шармантната сопруга која по професија е докторка се венчаа во 2012 година во Куршумли Ан, а во 2017 година се реализираа и во улогата на родители, каде ја добија ќеркичката Јоана.

Актерот ја запроси Смиљана јавно на манифестацијата Златна бубамара на популарноста.

Видео на денот