Роналдо се спаси, нема да одговара за силување - Слободен печат

Роналдо се спаси, нема да одговара за силување

Фудбалерот на Јувентус и на португалската репрезентација, Кристијано Роналдо се спаси од кривичен прогон за силување на Кетрин Мајорга.

Мајорга откри дека уште пред 10 години се откажала од тужба бидејќи се договорила со адвокатите на Португалецот да и исплатат 375.000 долари како компензација. Но, по 10 години, на 8 јули годинава Мајорга повторно поднела за тужба за случајот кој се случил во 2009 година во хотел во Лас Вегас. Сепак истрагата е завршена поради недостаток на конкретни докази.

„Барањето за кривично гонење на Кристијано Роналдо е проследено во јавното обвинителство на 8 јули 2019 година. На основ, на досега собраните информации и докази, обвинувањата за сексуално злоставување против Кристијано Роналдо не можат да се докажат. Поради тоа, обвинието се отфрла“, стои во соопштението на јавното обвинителство на државата Невада.

Прочитајте и...  Гвардиола му оддаде почит на Ливерпул: Тие се фантастични, неверојатни

Прочитај повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: Покрај Брајант и Џиџи загинаа уште седум лица во хеликоптерската несреќа

Слободен печат

Леброн во солзи поради Коби (ВИДЕО)

Слободен печат

Шекил шокиран од смртта на Брајант

Слободен печат

Кошаркарите не играа 24 секунди во чест на Брајант (ВИДЕО)

Слободен печат

Фановите се собираат пред „Стејплс“ центарот, никој не верува што се случи

Слободен печат

Црната Мамба замина во легендите: Кој беше Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари во историјата

Зоран Спасоски

Остави Коментар

four × four =

Прочитај повеќе

Покрај Брајант, меѓу загинатите е и неговата ќерка Џиџи

Слободен печат

Ѓоковиќ и Брајант беа големи пријатели, му помогна на тенисерот кога му беше најтешко

Слободен печат

Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

Слободен печат

Светот се простува од Брајант со емотивни пораки

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Фудбалерите ќе имаат огромна поддршка против Косово: Се обединија сите македонски навивачки групи

Слободен печат