1 C
Скопје

Рокот за поднесување на ДДВ-04 продолжен до 29 јануари

Од УЈП ги известуваат даночните обврзници и сметководителите дека рокот за поднесување на образецот ДДВ-04 за даночниот период од 01.10.2020-31.12.2020 и 01.12.2020 -31.12.2020 се продолжува за четири дена, односно за краен рок за поднесување ќе се смета 29 јануари 2021.

-Со воведувањето на нов образец ДДВ 04 согласно измените и дополнувањата на Закон за данокот на додадена вредност (Службен весник на РМ, бр. 267/20), увидено е отежнато поднесување на образецот ДДВ-04, соопшти Упрвата за јавни приходи.

Прочитајте и...  Побаран притвор за тројца учесници во протестите за пресудата во предметот „Монструм“

Поврзани вести

🔴 СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Денешниот Утрински брифинг од 7:30 до 10:30 е во тек!

СП.

УХМР: Сончево и ветровито со температури до 16 степени, за викендот дожд

Слободен печат

АМСМ: Сообраќајот се одвива непречено и по суви коловози

Слободен печат

Бугарската кампања допрва ќе отвора прашања

Соња Христовска Угриновска

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Слободен печат

Виц на денот: Кокошки

Слободен печат

Остави Коментар