Рамос со посебна листа на желби

Реал Мадрид сезонава ќе ја заврши без ниту еден освоен трофеј, што претставува големо изненадување кога станува збор за „кралскиот“ клуб.

Поради тоа на лето се планираат големи промени во екипата и тренерот Зинедин Зидан веќе состави список со четворица фудбалери кои се слободни по крајот на сезоната, пренесува „Ас“. На листата се наоѓаат Герет Бејл, Маркос Љоренте, Маријано Дијаз и Дани Себаљос, но се очекува  овој список да се зголеми за уште неколку фудбалери.

Според весникот, капитенот Серхио Рамос кој има големо влијание во соблекувалната на Реал, откако го видел списокот побарал средба со Зидан и Флорентино Перез и им порачал да се зголеми бројот на фудбалери кои треба да си одат.

Прочитајте и...  Најголемото хрватско дерби пред празни трибини поради коронавирусот?

На списокот за отстрел на Рамос, изненадувачки се наоѓаат тројца стандардни првотимци, Каземиро, Рафаел Варан и Марсело. Според Рамос, Каземиро не е фудбалер за Реал Мадрид, Рафаел Варан подолго време не се гледа во екипата, додека Марсело е со мислите во Јувентус кај својот голем пријател Кристијано Роналдо.

Зидан сè уште се двоуми од кого да се ослободи, Лука Модриќ или Тони Крос. Французинот смета дека Модриќ треба да замине оти е четири години постар од Крос, додека капитенот има спротивно мислење, тој сака Хрватот и понатаму да го носи дресот на Реал Мадрид, а да биде продаден Крос.

Што се однесува до засилувањата, Рамос, Зидан и Перез за следната сезона ги посакуваат Килијан Мбапе, Еден Азар и Кристијан Ериксен. Изненадувачки на списокот на Рамос за потенцијални засилувања се наоѓа и фудбалерот на Баерн Минхен, Давид Алаба.

Прочитајте и...  Еден од најдобрите боксери-тешкаши умре од смеа кога го слушна оправдувањето на Вајлдер (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Поразот од Баерн ги отрезни „сините“: Шут-карта за осум играчи и 300 милиони евра за нови засилувања

Слободен печат

Де Брујне: Осум милиони се бакшиш во Англија

Слободен печат

Реал во офанзива, веќе достави понуда за Салах

Слободен печат

Скандал во мак-баскетот: Родители и играчи тргнале да се пресметаат со судиите

Слободен печат

Пеп Гвардиола „нацрта“ како одржа час по фудбал на „Сантијаго Бернабеу“

Слободен печат

Сари разочаран: Фудбалерите не ги разбираат основите на играта, се прават спротивно

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Боксерите на подготовки во Србија

Слободен печат

Дончиќ нов рекордер на Далас (ВИДЕО)

Слободен печат

Лион со предност оди во Торино, Сити за пет минути го замолкна „Бернабеу“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ: Шарапова имаше кариера со која може да се гордее! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нашите боксери тренираат во Србија пред олимпискиот турнир во Лондон!

Слободен печат

Првиот човек на косовскиот фудбал осуден на девет месеци затвор!

Слободен печат