Промени поради коронавирусот: Во ресторан во Холандија келнерите заменети со роботи!

Ресторан во Холандија почнал да користи роботи наместо келнери со цел да ги намали контактите меѓу луѓето во текот на пандемијата на коронавирус.

Роботите ги поздравуваат гостите, можат да кажат „Здраво“ и „Добре дојде“, сервираат храна и ги собираат искористените садови од масите во ресторанот.

„Ни помагаат во работата што ја вршиме. Често сме многу зафатени, а ни помага тоа што роботите можат да ги чистат масите. Луѓето не исчезнуваат од оваа индустрија. Сè уште се тука и ќе бидат потребни и во иднина“, порачале сопствениците на ресторанот.

Рестораните во Холандија беа затворени со месеци, а сега многу од нив продолжуваат со работа со рестрикција на бројот на гости.

Прочитајте и...  Ријана со остри критики од фановите: Како можеше да не лажеш сите овие години? (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Карантинот не и донесе вишок килограми: Марјана Станојковска „пука“ од сексапил во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пирс Броснан (67) без маица: Зошто жените се уште лудуваат по него?! (ФОТО)

Слободен печат

Не си играјте со нивните нерви – Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Слободен печат

И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Слободен печат

Ѕвездата од Јутјуб почина во осмиот месец од бременоста, обожавателите се во шок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мамо, ти благодарам за сета љубов! Ќерката на Џон Траволта се прости од мајка си со зборови кои го кршат срцето

Еспресо

Неколку месеци не можеа да ги „уловат“ заедно: Меган и Хари сликани во Беверли Хилс – Нема ниту трага од претходниот гламур (ФОТО)

Слободен печат

Ова е сестрата на Цеца Ражнатовиќ, проценете сами дали си личат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Коронавирусот финансиски го исцеди: Роберт Де Ниро ќе заработи максимум 7,5 милиони долари!

Слободен печат

Анабела за Луна Џогани: Веќе немаме контакт, чувствувам дека ја изгубив! (ФОТО)

Васко Спасоски

Последната објава на Инстаграм на сопругата на Џон Траволта носи солзи на очите, нејзината смрт ги шокираше сите (ФОТО)

Слободен печат