-1 C
Скопје

Приведен скопјанец кој од семејна куќа украл пари и злато

На 26.11.2020 во времето од 16,00 до 17,15 часот полициски службеници од СВР Скопје, по претходно издадена судска наредба, извршија претрес во дом и други простории кај А.А.(40) од с.Грчец, скопско, осомничен за тешка кражба во куќа на ул. Лука Геров во Скопје на почетокот на овој месец, од каде украл златен накит, пари и други предмети.

А.А. е приведен поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „тешка кражба“ и против него ќе биде поднесена соодветна пријава до надлежното обвинителство.

Прочитајте и...  Скопјанец обвинет за предизвикување општа опасност со пукање од автоматски пиштол

Поврзани вести

Скопјанец нападнал обезбедување на казино, па завршил во полициска станица

Слободен печат

Приведен 40-годишен Кичевец поради хероин

Слободен печат

Скопјанец обвинет за предизвикување општа опасност со пукање од автоматски пиштол

Слободен печат

Приведени двајца скопјани, пронајдени марихуана, пиштол, куршуми

Слободен печат

Приведен крадец од Скопје, украдените предмети вратени на сопственикот

Слободен печат

Како последица од снегот: Две излетувања од коловоз и осум повредени

Слободен печат

Остави Коментар