Притворен препродавач на марихуана

Куќен притвор бара Основното јавно обвинителство од Скопје за дилер од Скопје, кај кого е пронајдена марихуана. Според ОЈО, тој е обвинет за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Кај обвинетиот, извести ОЈО, на 13 овој месец во својот дом во Студеничани, неовластено за продажба чувал марихуана спакувана во црна полиетиленска ќеса. Дрогата е пронајдена од полицијата која подоцна како доказ му е предадена од ОЈО.

Бидејќи надлежниот јавен обвинител ценеше дека и натаму постојат законските основи заради кои на обвинетиот претходно му беше определена мерка куќен притвор, до Судот беше доставен и предлог за продолжување на оваа мерка.

Прочитајте и...  Жител на неготинско Тремник пријавил соселанец оти му го натепал детето

Прочитај повеќе

Малолетник со нож избоде 19-годишно момче

Слободен печат

Жител на Слатино крадел стуја, пуштил кабел и до куќата на брат му

Слободен печат

Три лица од возило застрелале куче скитник

Слободен печат

Казни за тројца од Ресен за непочитување на полицискиот час

МИА Агенција

Кривични пријави за насилството во Матка

Слободен печат

Камион излета од патот кај Пелинце

Горан Наумовски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тешко повредена жена во сообраќајка во Скопје

Жител на неготинско Тремник пријавил соселанец оти му го натепал детето

МИА Агенција

Седумгодишник паднал од тераса во Кавадарци

Кражбите во гостиварскиот регион намалени за половина

Слободен печат

Починато лице пронајдено во камп за бездомници

Слободен печат

Во скопска болница донесено лице во неконтактибилна состојба со пет убодни рани во стомакот

Слободен печат