Претседателот на Гватемала заразен со ковид-19

Претседателот на Гватемала Алехандро Џаматеи изјави денеска дека е позитивен на тестот за коронавирус.

– Тестот за коронавирус беше позитивен, изјави Џаматеи (64) за една локална радиостаница.

Претседателот на Гватемала не кажа дали има некои симптоми поврзани со вирусот.

Тој додаде дека планира да и се обрати на нацијата подоцна денеска. 

Прочитајте и...  Австрија со рекорден број новозаразени, повеќе од 3.000 за еден ден

Поврзани вести

ВМРО-ДПМНЕ испрати телеграма со сочувство до семејството на Амди Бајрам

Слободен печат

Конференција за масовен и алтернативен туризам на Шар Планина

Слободен печат

Шпански региони бараат Владата да воведе вонредна состојба

Слободен печат

Црни рекорди во регионот: Бугарија, Србија и БиХ со најмногу заразени, Словенија и со починати од ковид-19

Слободен печат

Меркел со порака до Германците: Намалете контакти и патувања

Слободен печат

Аксиос: За Хантер Бајден се расправа само низ социјалните мрежи

Слободен печат

Остави Коментар