Повреден малолетник во центарот на Прилеп

Малолетник од Прилеп е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера во неговиот роден град извести полицијата.

Според досегашните наоди на истрагата, вчер аоколу 13 часот на улицата „Јоска Јорданоски“ автомобил „шкода фелиција“ со прилепски реистарски ознаки, управувано од Д.В. (47) од Прилеп, удрило во 16-годишен малолетник.

Од силината на ударот малолетникот здобил тешки повреди и бил пренесен во градската болница во Прилеп каде му била укажана лекарска помош.

Прочитајте и...  Меркел: ЕУ во време на криза да покаже светска солидарност и да преземе поголема одговорност

Прочитај повеќе

Старица (81) со торбичка на врат во Белград продавала хероин, избегна притвор поради староста

Слободен печат

„Тојота“ поради коронавирусот речиси ја преполови продажбата во месец април

Слободен печат

Украдени 110 тони шеќер од фабриката во Вировитица, полицијата ги пронајде крадците

Слободен печат

Во Кичево е регистриран првиот случај на заразен од Ковид-19

Слободен печат

Бектеши: Келнерите, менаџерите или управителите на угостителските објекти немаат право да ги легитимираат гостите

Слободен печат

Европскиот суд за човекови права пресуди во полза на Македонците во Бугарија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Светски лидери повикаа за поголема соработка во светот по пандемијата

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Состојбата во војската е загрижувачка за земја членка на НАТО

Слободен печат

Четири западни земји ја осудија Кина поради наметнување на свои закони на Хонгконг

Слободен печат

САД со поддршка од 2,9 милиони евра за Грција за справување со миграциското прашање и Ковид-19

МИА Агенција

Починал, го погребале без протокол за Ковид 19, па позитивниот брис стигнал по закопот

Дачиќ – Димитров разговарале за олеснување на рестриктивните мерки меѓу Србија и Македонија

Слободен печат