ПОСКАПЕА ЦИГАРИТЕ: Еве кои се новите цени! - Слободен печат

ПОСКАПЕА ЦИГАРИТЕ: Еве кои се новите цени!

Поскапеа цигарите без претходна најава објавува „24 Инфо“.

Информацијата за поскапувањето на цигарите ја потврдиле повеќе трговци, сопственици на трафики. Поскапени се цигарите од брендовите „Пал мал“, Честерфилд“, „Ориентал“, „Марлборо“ и „Бонд“.

Новите цени се повисоки за 5 до 10 денари во зависност од брендот.

Прочитај повеќе

Спасовски: Обезбедуваме повеќе пари во секое семејство

Слободен печат

Турција: Бројот на загинати од земјотресот се искачи на 29 лица

Слободен печат

Франција и Русија ќе ги евакуираат своите државјани од Вухан

Слободен печат

Правниот тим на Трамп ја почна одбраната на претседателот во Сенатот

Слободен печат

Зариф: Иран подготвен за преговори со САД

Слободен печат

Нов земјотрес во Турција: Нема податоци за штети и жртви

Слободен печат

Остави Коментар

3 × four =

Прочитај повеќе

Законот за ЈО во вторник на јавна расправа: Во Собранието поканети и Јовески и меѓународни претставници

Слободен печат

Протести на жолти елеци и во Бугарија: Жителите на Перник стравуваат дека ќе останат без вода

Слободен печат

Вухан гради и втора болница за заболените од коронавирус

Слободен печат

Москва и Анкара тврдат дека во Сирија имало околу 200 случаи на кршење на примирјето

Слободен печат

Богатите ги повлекуваат парите од швајцарските банки: Знаат ли нешто што другите не знаат?

Слободен печат

Хрватите протестираа против 5Г мрежа

Слободен печат