Порталот Охридпрес постави „UNESCO: Бројчаник“ – Слободен печат
ВестиМакедонија

Порталот Охридпрес постави „UNESCO: Бројчаник“

Бројчаникот ќе остане до 1 февруари и ќе не потсетува сите.

Како едно колективно потсетување за сите до каде е реално дојдена работата со заштитата на Охридскиот регион, од денеска ќе знаеме уште точно колку време остана до 1 февруари преку „UNESCO: Бројчаникот“ на охридскиот информативен портал Охридпрес.

„Бројчаникот ќе остане до 1 февруари и ќе не потсетува сите, а особено одговорните и најзасегнатите за важноста, но овој пат и за брзината со која мора да ги носат одлуките“, порачуваат од Охридпрес и од Супер радио.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close