6 C
Скопје

Порталот Охридпрес постави „UNESCO: Бројчаник“

Како едно колективно потсетување за сите до каде е реално дојдена работата со заштитата на Охридскиот регион, од денеска ќе знаеме уште точно колку време остана до 1 февруари преку „UNESCO: Бројчаникот“ на охридскиот информативен портал Охридпрес.

„Бројчаникот ќе остане до 1 февруари и ќе не потсетува сите, а особено одговорните и најзасегнатите за важноста, но овој пат и за брзината со која мора да ги носат одлуките“, порачуваат од Охридпрес и од Супер радио.

Прочитајте и...  Суспензија за ДУП нема, побарана е дозвола за градба, на повидок е изградба

Поврзани вести

Вучиќ: Србија ќе биде велесила во производството на вакцини

Слободен печат

Лекарот на Навални предупреди дека неговото здравје се влошува

Слободен печат

ВИДЕО: Пентагон потврди, објавената снимка со НЛО е вистинска

Слободен печат

Чешка протера 18 руски дипломати, обвинети се дека работеле за специјални служби

Слободен печат

Вучиќ за нон – пејперот на Јанша: Ниту сум видел мапа, ниту пак план – се залагам за постојните граници

Слободен печат

Веља Невоља и Месар во паника: Пронајдена ДНК трага од нивна жртва – мислеа дека ако „нема тело – нема дело“

Слободен печат

Остави Коментар