Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Катастрофалната серија на Лацио и трите порази по ред кулминираа по денешниот дебакл против Сасуоло. Лацијалите на „Олимпико“ загубија со 1:2 и речиси му ја подарија титулата на Јувентус, што беше причина за тепачка во соблекувалната.

Според „Според Медиасет“, веднаш по натпреварот дошло до физичка пресметка помеѓу фудбалерот Франческо Ачерби и директорот на медицинската служба, Иво Пулчини.

Една од причините зашто Ачерби му се нафрлил на Пучини се големиот број на повреди во изминатиот период и вербалната пресметка преминала во физичка.

Исто така имало и меѓусебни обвинувања помеѓу фудбалерите поради недоволното залагање на теренот кое довело до серија од три порази и губење на шансите за освојување на титулата. Челниците на екипата веднаш ги демантираа овие тврдења на „Спорт Медиасет“.

Прочитајте и...  Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

„Сакаме категорично да ги демантираме информациите дека по натпреварот со Сасуоло имало физичка пресметка во соблекувалната и да истакнеме дека ваквите информации немаат никаква основа“, порачаа од управата.

Прочитај повеќе

Репрезентативецот Николов потпиша нов договор со МЗТ

Слободен печат

Лига Европа: Натпреварот Металург-Спачва без присуство на публика!

Слободен печат

На продажба 17 фудбалери на Реал, во „жолтата зона“ Модриќ, Јовиќ, Иско..!

Слободен печат

ЛШ, Нагелсман: Можеме и без Вернер против Атлетико Мадрид!

Слободен печат

Јуве сака да се ослободи од Роналдо, понуден и на Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

НБА: Познати двојките за првото коло во плејофот на Истокот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ал-Келаифи: Нејмар и Мбапе никогаш нема да го напуштат ПСЖ!

Слободен печат

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еурофарм Пелистер со триумф над Металург на струшкиот турнир!

Слободен печат

Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Слободен печат

Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Русите очекуваат 30000 навивачи на Ф1 трката во Сочи

Слободен печат