Пораката на Ѓоковиќ што ја напиша на камерата во чест на Брајант! (ВИДЕО)

Ноле ги напиша иницијалите на Брајант и броевите, додаде „Те сакам Џиџи“ како посвета на ќерката на Коби и сето тоа го заокружи во едно срце.

Српскиот тениски ас моментно се натпреварува на првиот грен слем сезонава, тој се пласираше во полуфиналето на „Австралија опен“ после триумфот над Милош Раонич.

Новак Ѓоковиќ даваше изјава со иницијали „КБ“ и броевите „8“ и „24“ како посвета на својот голем пријател Коби Брајант кој загина во хеликоптерска несреќа.

После говорот, на заминување на една од камерите остави порака за една од легендарните НБА кошаркарски ѕвезди.

Ноле ги напиша иницијалите на Брајант и броевите, додаде „Те сакам Џиџи“ како посвета на ќерката на Коби и сето тоа го заокружи во едно срце.

За пласман во големото финале Ѓоковиќ ќе игра против Рожер Федерер, а втората полуфинална двојка ќе се дознае после одигрувањето на останатите четвртфинални мечеви Надал-Тим и Вавринка-А. Зверев.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ против Циципас за титулата во Дубаи! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Секој кој вели дека Роналдо е подобар од Меси, не знае ништо околу фудбалот!

Слободен печат

КАКО УСПЕА ЧОВЕКУ: Неверојатен автогол на голманот на Гренобл! (ВИДЕО)

Слободен печат

Луис Суарез ги израдува навивачите на Барса!? (ФОТО)

Слободен печат

Премиер лигата посилна од коронавирусот, а Гвардиола: „Не сум како Клоп“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалерот на Тотенхем го посети Сеул, Сон мора во карантин

Слободен печат

Ѓоковиќ против Циципас за титулата во Дубаи! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дибиров за судбината на Вардар: Не можам да сфатам како го оставаат да исчезне!

Слободен печат

Месина: Доколку не тргне добро, ќе кашламе да го исплашиме Жалгирис!

Слободен печат

Мечот Вардар-Монпелје ќе се игра со ПРИСУСТВО на публика, но има препорака!

Слободен печат

Интервју со Марјан Колев: Без силна лига и стратегија, ќе имаме само таленти кои нема никогаш да прераснат во врвни играчи!

Фидан Коминовски

Нејмар повторно ја тужи Барселона

Слободен печат

Кинеските одбојкарки во карантин ги започнаа подготовките за ОИ

Слободен печат