ПОЛНИ УСНИ БЕЗ БОЦКАЊЕ: Сосема природна паста од три состојки – Слободен печат
ЕспресоУбавина

ПОЛНИ УСНИ БЕЗ БОЦКАЊЕ: Сосема природна паста од три состојки

Нанесувајте на усните и тријте по две минути, а потоа оставете уште една минута да се впие маслото, па измијте.

Полните усни се желба на многу жени, но не секој е љубител на хијалуронски филери и силикони.

За среќа, природата секогаш може да ни помогне во вакви случаи. Потребно е само да измешате една лажичка кафеав шеќер, една лажичка мед и една лажичка кокосово масло. Измешајте ја смесата добро.

Нанесувајте на усните и тријте по две минути, а потоа оставете уште една минута да се впие маслото, па измијте. Нанесете балсам за усни.

Сличен ефект ќе добиете и ако наместо шеќер, ставите мелено кафе.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close