По завршување на свадба се истепале на булеварот „Борис Трајковски“ – Слободен печат
Хроника

По завршување на свадба се истепале на булеварот „Борис Трајковски“

На 16.08.2019 во 00,17 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот “Борис Трајковски“ пред угостителски објект по завршување на свадбената прослава дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу лицата: М.С.(22), С.С.(29), К.Д.(31), С.Ф.(21), С.Р.(53) и С.А.(40) и едно лице на возраст од 17 години сите од Скопје од едната страна и лицата М.С.(30), А.М.(28), С.М.(75), М.Ф.(55), А.У.(24) и Ј.М.(33) сите од Скопје од другата страна.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по чл.11 ст.3 од ЗППЈРМ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close