ПИК Сегед ќе види што е СЕХА кога ќе биде елиминиран од Вардар - Слободен печат

ПИК Сегед ќе види што е СЕХА кога ќе биде елиминиран од Вардар

Претседателот на СЕХА лигата, Михајло Михајловски на интересен начин го искоментира одбивањето на вториот унгарски тим ПИК Сегед да се приклучи на лигата.

– Преговаравме неколку години со ПИК Сегед. Нивниот тренер има своја визија, а тиа растат од година во година. Тие повеќе сакаат да победуваат со 20 опени разлика во унгарската лига, отколку да играат неизвесни натпревари во СЕХА. ПИК Сегед ќе види колку му недостасува СЕХА кога ќе биде елиминиран ид Вардар во четвртфиналето на ЛШ – вели Михајловски.

Прочитај повеќе

Челси прокоцка триумф против Арсенал, Сити го слави Агуеро (ВИДЕО)

Слободен печат

Со Елмас на теренот е полесно, Наполи го елиминира Лацио во Купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Шведска и го закомпликува пласманот во полуфиналето на Унгарија

Слободен печат

Мурињо е најголем тренер-трошаџија, фрли повеќе од 1.5 милијарди евра за засилувања

Слободен печат

МЗТ Скопје поразен на гостувањето кај Сплит

Слободен печат

КОНКУРЕНЦИЈА НА УФЦ: Полјаците измислија нов брутален спорт, без ракавици и без ограда (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

5 × five =

Прочитај повеќе

Рамос по четврти пат ќе стане татко

Слободен печат

Повредите не и можат ништо на Норвешка, падна и Исланд

Слободен печат

Ново име во Градски Парк: Работнички се засили со Питс

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО : Пијани рагбисти претепале тинејџер до смрт (+18)

Слободен печат

Словенците ги задржаа шансите за полуфинале по победата над Португалија

Слободен печат

Баерн си најде десен бек во Мадрид

Слободен печат