Овој наш хуман полицаец ѝ го разубави животот на девојченцето Маја и на нејзиното семејство (ФОТО)

Јовица Кукуновски – Кукун ѝ го промени животот на девојченцето со попреченост Маја од селото Мирковци.

Откако Јовица Кукуновски -Кукун, полицаец и сопственик на пицерија, го објави видеото и фотографиите од девојчето со попреченост Маја како прегледнето јаде пица, а со семејството живее во селото Мирковци во исклучително тешки економски услови, трогателното видео за брзо време достигна огромна гледаност на социјалната мрежа Фејсбук. Покрај бројните коментари, имаше и критика дека Кукун си прави реклама за пицеријата. Но, вистинскиот резултат беше што тој успеа да им го промени животот на Маја и на семејството, кои сега се згрижени во соодветна институција од страна на надлежните служби. Видеото може да го погледнете – ТУКА. 

Дополнително, видеото и постираните фотографии предизвикале и донации од луѓе со цел да се помогне на сиромашните во овој тежок период на коронавирусот.

Прочитајте и...  Големата трансформација на Бен Афлек која се случи во врската со новата „Бонд“ девојка (ВИДЕО)

-За Маја дознав случајно, кога газдата на автоелектричарскиот сервис „Саре“ дојде во мојата пицерија „Рибилимус“ и ми остави четири илјади денари, пари за да носиме оброци за секое сиромашно и загрозено семејство, за лица со хендикеп, за стари лица. Едноствано, да им се помогне во овие тешки моменти додека трае коронавирусот. И така, заедно со Јовица Терзиски, следниот ден со повеќе пици се упативме во селата низ Скопска Црна Гора. Какошто одевме од куќа до куќа, стасавме и кај Маја. Ѝ ја дадов пицата, а таа бргу ја отвори и уште побргу почна да ја јаде! Од глетката се запрепастив, збунето го извадив мобилниот и кратко ја снимив. Знам дека видеото е потресно, но ова видео „Вистината за Маја“ ја спаси Маја од социјалните грижи и сега е сместена на соодветно место со топол оброк и кревет. Видеото предизвика бурни реакции, но едно ќе кажам, вистината боли!, ни рече Јовица Кукуновски.

Прочитајте и...  Меган Маркл верува дека кралското семејство ковало завера против неа?

Инаку, Јовица е познат по бројни хумани акции.

-Откако го изградив, заедно со жителите на село Глуво, манастирот „Св. Атанасиј Велики“ кај мене има преголема енергија и преку ден ја трошам на хуманитарни цели, а навечер го спроведувам полицискиот час со моите колеги. Сè е под контрола, а до граѓаните апелирам „седете дома!“, вели Јовица.

навечер на должност

Минатата година во селото Глуво кадешто е жител, Јовица Кукуновски иницираше да се постават големи букви во холивудски стил, Глуволенд. Повеќе за убавините на ова село може да прочитате – ТУКА, а во некои подобри времиња и да го посетите Глуво.

Прочитај повеќе

Карди Би со провокативна фотографија ја покажа новата тетоважа која се протега низ целото тело!

Слободен Печат

Легендарната серија „Секогаш е сончево во Филаделфија“ ќе ја посвети новата 15-та сезона на коронавирусот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерот Двејн Џонсон присуствувал на раѓањето на сите свои ќерки: Жените се неверојатни битија!

Слободен Печат

Повторно хаос помеѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ: Благодарам на сопругот кој немаше време да го гледа мојот концерт! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најстариот син на Лепа Брена го соопшто неговото повлекување од јавната сцена!

Слободен Печат

Трамп тврди дека познатиот новинар ја убил својата помошничка, дали има вистина во тоа?(ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Старее ли оваа жена? Погледнете ја водителката Снеже Велков пред 10 години и сега – разлика нема! (ФОТО)

Васко Спасоски

Големата трансформација на Бен Афлек која се случи во врската со новата „Бонд“ девојка (ВИДЕО)

Слободен Печат

Северина се иселила од кај Игор: Кеба немоќен да ја задржи снаата дома! (ФОТО)

Васко Спасоски

Спасовски: Вратена слободата на движење, од утре нема полициски час (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалерот Волков го фотографирал задникот на Сандра Африка, но се правда дека не ја пратил никаде! (ФОТО)

Васко Спасоски

Емили му скокна на сопругот во раце, а тој едвај ги сокри интимните делови! (ФОТО)

Васко Спасоски