Оваа жена не старее: Натали ги засени српските манекенки во Нови Сад (ФОТО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Оваа жена не старее: Натали ги засени српските манекенки во Нови Сад (ФОТО)

Познатата манекенка се појави како гостинка на модна ревија.

Деновиве во Нови Сад се одржува Недела на модата, каде што српските модни дизајнери, како и странските учесници, ги претставуваат своите колеции пред љубителите на модата и автентичниот дизајн.

Меѓу присутните во публиката се најде и нашата поранешна манекенка Натали Грубовиќ, која позираше пред фотографите.

За оваа пригода, убавата Натали се одлучила за проверена и модерна комбинација сочинета од плисирано црно здолниште, споено со корсет од црна тантела со длабоко деколте, а завршниот стилиски печат избрала моторџиската јакна и минималистички сандали.

Фото: Инстаграм

Инаку Натали веќе неколку години живее во Нови Сад, каде е среќно мажена, а пред година дена таа се оствари и во улогата на мајка.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close