Ова е најнесреќниот хороскопски знак!

Доколку им верувате на астролозите, најнесреќниот хороскопски знак се Близнаците.

Тие едноставно не можат да добијат можност, ретко им одат работите по нивни план.

Да се опише малку појасно – додека од дома низ прозорецот гледаат сончево и топло време, чим ги облечат чевлите и го пречекорат прагот, веднаш започнува да врне.

После Близнаците, среќа немаат ниту Водолиите. Во нивниот случај тоа е доста чудно, бидејќи се паметни и тврдоглави. На нивна жал, тоа се единствените позитивни работи. Постојано се борат со обврските, проблемите и сите останати работи кои животот им ги фрла под нозете.

Остатокот од листата е следен:

– Јарец
– Вага
– Стрелец
– Рак
– Риби
– Овен
– Бик
– Лав
– Скорпија
– Девица

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 30 мај: Игнорирајте ги другите, а следете го она што ви го кажува срцето

Прочитај повеќе

Лепа Брена со фотографиите од пред 33 години ја разбуди носталгијата кај фановите

Слободен печат

Џенифер Лопез ќе биде газдарица на бејзбол-тим!

Слободен печат

Изуми што го променија светот: Го сакате пивото и не можете без ви-фи? Заблагодарете им на овие жени!

Слободен печат

Исплива ценовникот на Тијана Ајфон: Заработува и по 1.000 евра за една ноќ, а сталните муштерии добиваат попуст

Слободен печат

Кејт Мидлтон откри што ѝ било најтешко во екот на пандемијата

Слободен печат

Опасните жени се секогаш посебни: За фаталната Југословенка мечтаеле сите, а поминала голгота

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Северина молчи, ама Игор се огласи: На Инстаграм даде до знаење што мисли за проблемите во бракот

Слободен печат

Јапонската шума на самоубиствата: Зеленото море на самотијата на стотина километри од Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Здравко Чолиќ слави роденден: Се имаше, се трошеше и никогаш не зажалив!

Слободен печат

Овие 5 хороскопски знаци се најголеми трошаџии: Не знаат за граница и секогаш влегуваат во долгови!

Слободен печат

Драгана Велковска: Сите отворени прашања поврзани со луѓето, животните и животната средина се приоритет

Јасмина Кантарџиева Димков

Ортопедите советуваат што мора да правите за да имате здрави зглобови

Слободен печат