Од очите на Харадинај течеа солзи (ФОТО) - Слободен печат

Од очите на Харадинај течеа солзи (ФОТО)

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска поднесе неотповиклива оставка, поради тоа што добил покана од Специјалниот суд во Хаг како осомничен. Веста за оставката ја пренесе самиот Харадинај на прес-конференција.

Харадинај кој е познат како силен човек, пролеал солзи за време на прес-конференцијата, јавува Газета Експрес.

– Можам да бидам емотивен, но не ги гледам солзите, јас не ја избрав оваа реалност, не можам да одам на овој начин – изјавил Харадинај, пренесува Газета Експрес.

Газета Експрес
Прочитајте и...  Таравари: Нема договор за постигнување трипартитна коалиција

Прочитај повеќе

Обвинителот Рустеми ќе сведочи на денешното рочиште за „Рекет“

Слободен печат

Трајковска: Поразително е што дел од граѓаните сакаат да гледаат во дневната на комшијата

Слободен печат

Помпео: Ирак да го зачува својот суверенитет

Слободен печат

Попоски: Следува релативно топло време

Слободен печат

Стејт департментот ги предупредува своите граѓани: Избегнувајте патувања во Кина

Слободен печат

Законот за јавно обвинителство денеска влегува во собраниска процедура

МИА Агенција

Остави Коментар

twelve + seventeen =

Прочитај повеќе

Џафери во Брисел ќе учествува на Самит на претседатели на парламентите на земјите од Западен Балкан и ЕП

МИА Агенција

Во Скопје и Тетово во сила препораките и мерките за заштита од загадување

МИА Агенција

Претседателот на Уставниот суд на средба со американската амбасадорка

Слободен печат

Трамп очекува мировниот план за Блискиот исток да им се допадне на Палестинците

Слободен печат

Во Германија потврден првиот случај на коронавирусот

Слободен печат

За да се изнајми стан, треба да се дадат куп пари и тон документи

Весна Дамчевска