Обама со семејството на гости кај ЏОРЏ И АМАЛ во нивната луксузна вила на Комо (ФОТО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Обама со семејството на гости кај ЏОРЏ И АМАЛ во нивната луксузна вила на Комо (ФОТО)

Изминатиот викенд семејството Обама помина неколку дена во луксузната вила на Џорџ и Амал Клуни на езерото Комо.

Барак Обама и Џорџ Клуни се добри пријатели, па не е ни чудно што често ги гледаме заедно во јавноста.

Изминатиот викенд семејството Обама помина неколку дена во луксузната вила на Џорџ и Амал Клуни на езерото Комо. Најверојатно присуствувале на некој важен настан, бидејќи сите биле свечено облечени.

Според неофицијални информации, се работи за настан посветен на маргинализираните групи, кој го предводела самата Амал Клуни, која е истакнат адвокат за човекови права.

На дел од папарацо-фотографиите е забележана и ќерката на Мишел и Барак, Малија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close