18.8 C
Скопје

Нуредини во Боговиње се сретна со градоначалникот Џемаили

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини денеска се сретна со градоначалникот на Општина Боговиње Аљбон Џемаили.

На средбата, како што соопшти Министерството за животна средина и просторно планирање, се дискутираше за актуелните состојби во општината од областа животна средина и како ресорното Министерство може да помогне во справување со актуелните предизвици за подобар и поквалитетен живот на граѓаните.

Градоначалникот и министерот изразија подготвеност за поблиска соработка преку иницирање на нови заеднички проекти, наведуваат во соопштението.

Поврзани вести

ВИДЕО | Андоновиќ: Тензии во Црна Гора – владата на Кривокапиќ пред оставка поради резолуцијата за Сребреница

Слободен печат

Анкета за бугарските избори: Разликата меѓу ГЕРБ и „Има таков народ“ е помала од 2 отсто

Слободен печат

ВИДЕО | Д-р Пановски: Нов бран нема да биде ни приближно силен како претходните

Слободен печат

ВИДЕО | Дерала: Мобилност, посветеност и непристрасност – отворен повикот на ЦИВИЛ за набљудувачи

Слободен печат

180 санкционирани возачи во Скопје

Слободен печат

Директорот на руско разузнавање тврди: Сталин ја нарекол дезинформација пораката дека Германија е подготвена за напад врз СССР

Слободен печат

Остави Коментар