Новинарката Катерина Гетева е нова одговорна на Секторот за односи со јавноста во Министерството за здравство

Новинарката Катерина Гетева во Министерството за здравство е ангажирана како одговорна на Секторот за односи со јавноста, соопшти Министерството.

Министерството, како што посочуваат, нема портпарол, а сите изјави како и досега ќе ги даваат министерот Венко Филипче, како и останатите раководители на Клиники и институции во склоп на Министерството.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Георгиевски: Нешто во позадина се крчка - ќе видиме дали ќе се дојде до решение пред самитот на ЕУ

Поврзани вести

Францускиот Парламент ќе предложи нов член 24 од предлог законот за глобална безбедност

И.И.

Дачиќ до Заев: Немојте бугарската окупација да ја прогласувате за администрација

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Жив ланец, вулгарно обраќање кон полицијата во Минск, приведени 313 лица

Слободен печат

Кремлин во шок: Телохранителот на Владимир Путин изврши самоубиство

И.И.

Во Грција не стивнува епидемијата, починаа 85 лица

Слободен печат

Американците на „црн петок” само онлајн потрошиле девет милијарди долари

И.И.

Остави Коментар

MacedonianAlbanian