24.8 C
Скопје

Нов пресврт: Бракот на Бил и Мелинда Гејтс се распаднал поради милијардерот педофил?

Светот е изненаден од разводот на Бил и Мелинда Гејтс, а во медиумите се објавуваат непознати детали од нивниот однос.

Според последните наводи, брачната двојка Гејтс не се разведува во пријателски односи, а наводно Мелинда со години била лута на сопругот поради неговото зближување со педофилот Џефри Епстајн.

Наскоро поранешната сопруга на еден од најбогатите луѓе во светот наводно го предупредувала Бил за Епстајн и била лута поради нивните состаноци.

Американските медиуми пренесуваат дека Мелинда сè уште ја прогонува состанокот што двајцата го имале со педофилот и дека никогаш не можела да прејде преку пријателството на нејзиниот сопруг со Епштајн.

Ko je bio Džefri Epstajn: Milijarder koji je regrutovao devojčice, želeo da stvori rasu superljudi!
 Фото: Профимедиа

„Бизнис инсајдер“ пишува дека парот се состанал со Епстајн во Њујорк во неговата вила во 2013 година. Извори за „Дејли бист“ рекле дека набрзо по состанокот, Мелинда им раскажала на пријателите за својата непријатност во текот на средбата. Неколкумина блиски до парот, наводно, рекле дека таа била „бесна“ поради односот на нејзиниот сопруг со Епштајн.

За врските на Гејтс со Епстајн „Њујорк тајмс“ првпат објави на крајот на 2019 година, по самоубиството на Епштајн во казнено-поправниот центар Метрополитен во Њујорк, каде што чекаше судење поради обвиненијата за сексуална трговија со девојки и жени.

Наводно, односот помеѓу Гејтс и Епстајн се заладил во 2014 година, а Епстајн се пожалил дека Гејтс одеднаш престанал да разговара со него.

Бил и Мелинда  пред неколку дена објавија дека се разведуваат по 27 години брак.

Поврзани вести

ФОТО | Модниот избор на Ирина Шајк: Совршен изглед за долгите топли денови

Слободен печат

ФОТО: Дамиано сака да ги бакнува момците од бендот, а неговата девојка ја привлекуваат и жени: Џорџа Солери искрено за својата сексуалност

Слободен печат

Фановите загрижени: Харисон Форд се повредил за време на снимањето на петтото продолжение на филмот„Индијана Џонс“

Слободен печат

Истражување: Зошто е точна изреката „кој рано рани, две среќи граби“?

Слободен Печат

Автокино проекции во Неготино, Кавадарци и Демир Хисар: Романтичен викенд со „Ах, љубов моја“

Слободен печат

ФОТО: Земји во кое жените со вишок килограми и облините симбилозираат убавина и добар живот

Слободен печат

Остави Коментар