НЕВИДЕНА НЕСРЕЌА: Со „порше“ влета на втор кат од деловен објект (ФОТО) - Слободен печат

НЕВИДЕНА НЕСРЕЌА: Со „порше“ влета на втор кат од деловен објект (ФОТО)

Две момчиња загинаа во тешка сообраќајна несреќа во неделата, кога возач на автомобил „порше“ изгубил контрола над возилото и завршил на втор кат од деловен објект. Несреќата се случи во градот Томс Ривер во американската сојузна држава Њу Џерси, пренесе „Вечерњи“.

Момчето на 22-годишна возраст со возилото првенствено удрило во тротоарот кој ја дели спротивната коловозна лента, а потоа автомобилот се одбил во еден насип. Од силината на ударот, „поршето“ летнало кон зградата, го пробило ѕидот и завршило на вториот кат од објектот.

И возачот и патникот во возилото загинале на местото на настанот, а досега не е познато со која брзина се движеле пред да се случи несреќата.

Градежни инспектори велат дека деловниот објект во кој автомобилот се удрил мора да се сруши, поради тешки оштетувања на конструкцијата, пишува „Метро“.

Инаку, објектот се наоѓа спроти едно основно училиште, но за време на инцидентот немало деца во близина.

Прочитај повеќе

Москва и Анкара тврдат дека во Сирија имало околу 200 случаи на кршење на примирјето

Слободен печат

Богатите ги повлекуваат парите од швајцарските банки: Знаат ли нешто што другите не знаат?

Слободен печат

Хрватите протестираа против 5Г мрежа

Слободен печат

Полска ја обвинува ЕУ за политика на двојни стандарди

Слободен печат

Заев за пишувањето на „Ла верита“: Ако во ВМРО-ДПМНЕ имаа некакви докази, верувајте, ќе ме осудеа

Слободен печат

Миро Ковач кандидат за претседател на ХДЗ

Слободен печат

Остави Коментар

13 + 7 =

Прочитај повеќе

Спречени можни атентати во Брест и Епинал

МИА агенција

Си Џинпинг: Ситуацијата е сериозна, коронавирусот брзо се шири

Слободен печат

Нуредини: Единствен опасен отпад во нашата земја е комуналниот отпад

Слободен печат

„СМРТ НА КРАЛОТ“: Макрон станува мета на сè поголеми навреди на француските протести

Слободен печат

Одгледувачите на свињи бараат да се преземат превентивните мерки за африканската свинска чума

Слободен печат

Учениците од основните училишта во Аеродром од среда ќе добиваат топли оброци

Слободен печат