Најтргувани акциите на ТТК Банка

Вчера на македонската берза најмногу беа тргувани акциите на ТТК Банка (2,24 проценти), пред Стопанска Банка Скопје (2,11 проценти) и НЛБ Банка со раст на акциите од 1,25 проценти. Највредна е акцијата на Макпетрол од 62.600 денари.

Официјалниот среден курс на денарот кон еврото денес изнесува 61.4909 објави Народната Банка на Северна Македонија. Американскиот долар се менува за 55.3773, додека курсот на денарот кон британската фунта е 67.1665.

Прочитајте и...  Полесно е да се мине низ иглени уши отколку да се формира партија

Прочитај повеќе

Либискиот премиер: Калифа Хафтар е воен злосторник

Слободен печат

Димковски: Исплатени 607 милиони денари субвенции за сточарите

Слободен печат

„ТЕ-ТО“ дематира: Лага е дека сме профитабилна компанија, која остварува милионски добивки

Слободен печат

Гутереш го претстави глобалниот акциски план за човековите права

Слободен печат

Резултатите покажуваат дека во Косово нема случај на заразени од коронавирус

Слободен печат

Поради трагедијата во Романовце утре прогласен ден на жалост во Куманово

Слободен печат

Остави Коментар

2 × 5 =

Прочитај повеќе

Колку реално партиите можат да добијат двотретинско мнозинство?

СЗО ВО БОРБА ПРОТИВ ДЕЗИНФОРМАЦИИ ЗА КОРОНАВИРУСОТ: Лажните вести се шират побрзо и поедноставно од вирусите, и се исто толку опасни

Слободен печат

Сомнителен случај на коронавирус во Косово

Слободен печат

Мицкоски повика на протестен марш од Обвинителството до Врховниот суд

Слободен печат

И покрај коронавирусот, за 8 Март ќе има македонски туристи во Италија

Војислав Мојсовски

Филипче апелира да не се патува во Италија доколку нема потреба

Слободен печат