Најтргувани акциите на ТТК Банка – Слободен печат
ВестиЕкономија

Најтргувани акциите на ТТК Банка

Вчера на македонската берза најмногу беа тргувани акциите на ТТК Банка (2,24 проценти), пред Стопанска Банка Скопје (2,11 проценти) и НЛБ Банка со раст на акциите од 1,25 проценти. Највредна е акцијата на Макпетрол од 62.600 денари.

Официјалниот среден курс на денарот кон еврото денес изнесува 61.4909 објави Народната Банка на Северна Македонија. Американскиот долар се менува за 55.3773, додека курсот на денарот кон британската фунта е 67.1665.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close