Најталентираниот светски бек потпиша за Ливерпул

Ван ден Берг потпиша повеќегодишен договор со европскиот шампион Ливерпул и се очекува да биде во тандем со сонародникот Ван Дајк.

За него ова е најголемиот клуб на светот и сонот му се оствари, навистина е возбуден за предизвикот на „Енфилд“.

– Видов какви играчи од академијата доаѓаат во првиот тим. Тоа е неверојатно, особено кога тоа го прави еден ваков голем клуб. Клоп е одличен менаџер и една од главните причините поради која клубот е многу успешен, и зошто јас сум тука. Мислам дека ова е најдоброто место за мене – вели Ван ден Берг.

Прочитајте и...  Затоа е голем човек: Сер Алекс усреќи тешко болен навивач на Јунајтед

Првото летно засилување во минатата сезона запиша 15 натпревари во холандската лига и му помогна на Цволе да обезбеди опстанок.

Прашање е само дали германскиот стратег ќе го планира за првиот тим и му даде шанса во својата прва сезона.

Прочитај повеќе

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат

Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Слободен печат

Проблеми за Ливерпул, без Хендерсон на реваншот со Атлетико!?

Слободен печат

Ѓоковиќ расположен пред Дубаи, Иванишевиќ подготвува „одмазда“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

1 × три =

Прочитај повеќе

Роналдо в сабота ќе го игра 1.000 натпревар во кариерата! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија со 10 натпреварувачи на „Мавровскиот меморијал“

Слободен печат

Арсенал нема пораз во 2020, а најголемото изненадување доаѓа од Италија

Слободен печат

Млад навивач на Јунајтед му пиша на Клоп да престане да победува! (ФОТО)

Слободен печат

Комедија на мечот Хетафе – Ајакс! (ВИДЕО)

Слободен печат

Абидал: Проблем со Меси? Една важна работа научив овие денови!

Слободен печат