На српскиот готвач кој беше уапсен во Словенија му се закануваат 10 години затвор

На познатиот српски готвач Дејан Маркус, по кој се трагаше неколку дена, судија на Окружениот суд во Птуј му одреди притвор, јавуваат словенечките медиуми.

Во тек е истрага, а словенечката полиција наведува дека за кривичното дело за кое се товари казната е од една до десет години затвор, пренесува хрватскиот портал „Индекс“.

Постои сомнение дека Маркус извршил кривично дело недозволено производство и трговија со дрога и недозволени супстанци во спортот, како и сировини за производство на недозволени дроги.

Српскиот готвач кој исчезна во Загреб пронајден во затвор во Словенија?

Во Хрватска исчезна познат готвач од Белград – полицијата, сестра му и пријателите неколку дена трагаат по него

Прочитајте и...  Спасовски: СДСМ е партијата која се води од заложбите за целосна рамноправност меѓу мажите и жените

Прочитај повеќе

Столе Попов добитник на „Голема ѕвезда на македонскиот филм”, Јануш Зигмунд Камински на „Златна камера 300″

Бели гаќи и црвени влечки-идеален моден аутфит во трговски центар во Сплит

Слободен печат

Трамп: До април ќе имаме доволно вакцини за секој Американец (ВИДЕО)

Маријана Митровска

Уште две дечиња од струмичката градинка позитивни на Ковид-19

Маријана Митровска

Пендаровски: Благодарение на фестивалот „Браќа Манаки“, Битола и нашата држава се препознаени во светот на седмата уметност (ФОТО)

Маријана Митровска

Од 5.179 до 690 евра: Која земја на ЕУ има најголема, а која најниска просечна бруто плата

Маријана Митровска

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Папата Франциск до светските политичари: Овозможете вакцината да биде достапна и на најсиромашните

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Франција даде зелено светло за употреба на тестови на плунка

МИА Агенција

За два дена во Црна Гора избувнале 56 пожари

Слободен печат

Повеќе од двесте илјади луѓе починаа од ковид-19 во САД

Слободен печат

Десетици демонстранти, повеќето жени, уапсени во Белорусија (ФОТО+ВИДЕО)

Маријана Митровска