МВР: Нападнатото момче во Карпош е малолетник

По денешниот инцидент во Карпош, кога момче било нападнато од страна на непознат сторител, кое сега се наоѓа во тешка здравствена состојба, пристигна и реакција од МВР.

Од МВР потврдуваат дека денеска попладне околу 17.00 часот се случи инцидент на улица Шекспирова во близина на Машинскиот факултетот во Скопје.

Според првичните информации засега непознато лице нападнало друго малолетно лице. Увидот е во тек, а по неговото завршување од полиција најавуваат дека ќе дадат повеќе информации.

Прочитајте и...  Загина возач од Стојаково

Прочитај повеќе

Охриѓанец наместо да седи во изолација предизвикал тепачка

Слободен печат

Скопјанец утрово со секира ја нападнал сопругата, па бил пронајден мртов во нива!

Слободен печат

Повреден полицаец од Куманово кој се обидел да уапси штипјанец

Слободен печат

Воз удри во пешак кај Визбегово

Загина возач од Стојаково

Странец паднал од зграда во изградба

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тракторист загина утрово во тешка сообраќајка кај Југокомерц во Кавадарци

Слободен печат

Нападнат возач на ЈСП, уапсено младо момче

Слободен печат

Велешанец „заработи“ кривична, продавал хероин

Слободен печат

Тешка сообраќајка во Кавадарци, загина 28 годишно лице

Слободен печат

Најден удавен маж на брегот на Вардар кај поранешен велешки ХИВ

Слободен печат

Маж и дете се повредени во сообраќајка во Скопје

Горан Наумовски